A A A

Zahradní nábytek

Vybíráme-li zahradní nábytek, měli bychom si nejprve ujasnit několik věcí. Zaprvé je to co od nábytku očekáváme a jak často a při jakých příležitostech jej budeme využívat. Budeme-li využívat zahradní nábytek pouze k občasnému posezení s přáteli u grilu někde na chatě a zbytek času jej budeme skladovat někde v kůlně, bude pro nás asi nejdůležitější skladnost a nízká hmotnost. Už méně asi budeme hledět na estetické vlastnosti, případně pohodlnost. Pro tento případ nám dobře poslouží nejrůznější rozkládací zahradní nábytek, případně nějaké plastové skladné židličky a stolek.


Pokud se ale má stát naše zahradní posezení místem kde si chceme při vhodném počasí moci kdykoliv po práci odpočinout a nepočítáme ani s častými přesuny zahradního nábytku, je vhodné se poohlédnout po nějakém trvanlivějším řešení. Vybírat je opravdu z čeho, pokud dáváme přednost přírodnímu stylu a chceme aby náš zahradní nábytekzapadl do okolní přírody, zvolíme některý z přírodních materiálů jako je ratan nebo dřevo. Díky moderním povrchovým úpravám se nemusíme obávat že díky působení přírodních vlivů se náš nábytek po několika sezonách rozpadne.


Pokud ale naopak dáváme přednost modernímu vzhledu, otevírají se nám neskutečné možnosti kombinací moderních materiálů jako jsou kov, plast a sklo. V neposlední řadě lze kombinovat moderní materiály s tradičními, případně pouze s vhodnými doplňky (např. sedáky) které mohou zcela pozměnit ráz celé zahradní sestavy nábytku. Díky moderním ůpravám povrchů jako je pokovení či eloxování vydrží i kovový zahradní nábytek dlouhá léta jako nový.


Inspirací při výběru vhodného zahradního nábytku pro Vás mohou být stránky ForLiving.cz

 

 

 

 

Možná Vás bude zajímat také:

Paravány a zástěny do interieru


zrcadla do koupelny


Počítačové stoly


Skleněné jídelní stoly


Bytové doplňky