A A A

Koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek bychom měli vybírat nejen s ohledem na jeho estetické parametry, ale měli bychom se zaměřit především na jeho užitné vlastnosti. Je nutné si uvědomit, že koupelnový nábytek je extrémně namáhán působením vlhkosti a častými změnami teplot. Materiál proto bude hrát důležitý aspekt výběru.

 

Moderní technologie zpracování materiálů umožnily mnohem lepší využití jednotlivých surovin. Například dobře namořené a lakem ošetřené dřevo dokáže odolávat vlhkosti stejně dobře jako plast. Nejde tedy až tak o materiál, jako spíše o jeho zpracování. Z vlastních zkušeností doporučuji vyvarovat se levným laminovým skříňkám, které nás možná mohou přesvědčit nízkou cenou, nikoliv však kvalitou.

 

Stále více se při výrobě koupelnového nábytku uplatňují kombinace materiálů jako plast, sklo a kov. Nerezově upravený kov v kombinaci se sklem dokáže naši koupelnu proměnit v opravdové futuristické umělecké dílo. Pro příznivce střídmějšího stylu se nabízí možnost kombinace tradičního dřeva s keramikou, případně slaměnými doplňky.

 

Další výhodou kvalitního koupelnového nábytku může být jeho snadná přizpůsobivost. Výrobci dnes vyrábějí celé modelové řady, jejichž rozměry jednotlivých dílů jsou unifikovány do určitého modulu. Tak se zajistí v případě potřeby změny dispozice koupelny, snadná přestavitelnost jednotlivých dílců, případně je možné dokoupit další díly korespondující svým stylem s naším koupelnovým nábytkem.

 

Nezbýbá popřát než šťastnou ruku při výběru zařízení koupelny - vždy myslete na to, že koupelnový nábytek si nevybíráte na pár měsíců, ale pravděpodobně se na něj budete koukat celé roky. Myslete také na jeho snadnou přizpůsobitelnost do budoucna s ohledem na měnící se počet členů domácnosti, případně specifické potřeby jednotlivců (např. snadný přístup pro seniory).

 

 

 

 

Možná Vás bude zajímat také:

Paravány a zástěny do interieru


zrcadla do koupelny


Počítačové stoly


Skleněné jídelní stoly


Bytové doplňky